Solo Swims

Rottnest Channel Team Swims

2003 - Tess Evans, Paul Varadi,
           Anthea Warnes & Sarah

           (S: Peter Henson & P: Margo Sundintas )

2004 - Jenny Crake, Steve Crake,

            Ken Phillips & Sue Lindsay
           (P: Mike Crake )

            Tess Evans, Max Henson,
            Ross Henson
& Dave Kay

            (S: Peter Henson )

2005 - Jan Boddy, Liz Marland,

            Adam James & Rebecca Ashby
          

2006 - Erica Thomas, Daka Groves &
            Sharon Sheperd
 

2010 - Erica Thomas, Ted Thompson &

            Pete Elwell

 

2011 - Barbara Pellick, Linda Spencer &

            Kerrie Williamson

            (S: Greg Gauci & P: Clive Choate)


2013 - John Cahill, Erica Thomas,
           Ted Thompson & Pete Elwell

2017 - Debra Brown, George Mills,
           Sue McDonald & Ken Isbister

            (S: John Passmore &
             P: Narelle Gillmore/David Kennedy)

2019 - Joel Lewis, Ray Reynolds, Paul Jacklin &
           Kate
           (S: ?? & P: ?? )

            Ken Isbister, Cathy Isbister, Paul Turner, &

            Mari Turner

            (S: Geoff Turner & S: Tim)

1992 - Barb Pellick, Ron Edwards,
           Joanne Hall & Robin Philp

           

1996 - Ray Reynolds, Gordon Gillam,
           Jan Magowan & Ann O'Mara

           (S: Mick Cunningham &  P: Janice Schebliner )

           

1997 - Ray Reynolds, Gordon Gillam,
           Jan Magowan & Paddy Magowan

           (S: Mick Cunningham & P: Janice Schebliner )

           

1998 - Ray Reynolds, Gordon Gillam,
           Jan Magowan & Paddy Magowan

           (S: Mick Cunningham & P: Nicole Badini )

 

           Jenny Crake, Liz Burn,
           Patti Rock & Carol Mackin
  

        

1999 - Ken Phillips, Andrew Bennett,
           Roy Ketijen & Dallas Newcombe

           

2000 - Ray Reynolds, Len Campbell,
           Jan Magowan & Glen Sareson

           Steven Crake, Ian Walsh,

           Rob Houwen & Peter Rock

           

2001 - Debra Bloor, Gerry Green,
            Shelly Lane & Ken Phillips
           (S:Ray Wilson & P:Ralph Briggs )

           

           Tess Evans, Graeme Collopy,
            Marilyn Terry
& Anthea Warnes
         
  (P: Suen Yek )
          

           Ray Reynolds, Nicole Badini,
           Fettes Falconer & Enzo Lanciano

           (S: Bert )

                   

For each crossing attempted by a past or present Mandurah member, the names of the swimmers, skippers and paddlers (where known) are listed above. The list is intended to acknowledge the achievements of past and present Mandurah members as well as others who swam, paddled and skippered on the day, without whom they could not have participated.  The names of non-Mandurah members are shown in italics. The names of the boat Skipper and Paddler(s) is shown in brackets and prefixed with a S or P, respectively. If any of the above information is incorrect or incomplete please email mhmannas@hotmail.com with the correct information.

FITNESS - FRIENDSHIP - FUN - TRAINING - COACHING - COMPETITION

Mail: Mandurah Masters Swimming Inc. PO Box 1307, Mandurah WA 6210    Email: mandurahmannas@gmail.com

 

© 2016 by MANDURAH MASTERS SWIMMING INC